Ara Güler’in 21-27 Mayıs 1952 tarihleri arasında Jamanak gazetesinde yayımlanan ‘’Kumkapı Ermeni Balıkçılarıyla Birlikte” yazı dizisini konu alan ‘’Kumkapı Balıkçıları’’ sergisi, Ara Güler Müzesi’nde 8 Mayıs’ta sanatseverler ile buluştu.
Biz Muggle'ların dünyasında “Harry Potter ve Felsefe Taşı” kitabının nasıl bir etki yaratacağından henüz bihaberken, kitabın ilk baskısı için yapılan orijinal illüstrasyon ilk kez satışa çıkıyor.
Sanatçı Eugène Delacroix’nın yaklaşık 200 yıldır Fransız Devrimi’nin sembolü olan “Halka Yol Gösteren Özgürlük” adlı tablosu Louvre Müzesi tarafından yapılan restorasyonla gerçeğe en yakın renklerine ulaştı.
Biden yönetimi, en parlak döneminde Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaklaşık 50 kampüs işleten ve kar amacı gütmeyen özel bir sistem olan, geçtiğimiz sene kapatılan Sanat Enstitülerinin 317.000 öğrencisinin 6,1 milyar dolarlık borcunu affedeceğini duyurdu.
Papa Francis, bir kadın hapishanesindeki sergiyi gezdiği ve öncü bir Amerikalı rahibe sanatçının itibarını iade ettiği gezisi sırasında Venedik Bienali’ni ziyaret eden ilk Papa oldu.
Efsanevi Tarot Destesinin Arkasındaki İllüstratör: Pamela Colman Smith'in Mirası Pamela Colman Smith, tarotun gizemli dünyasında gölgede kalan bir isim olmasına rağmen, sanat ve ezoterizm dünyasında derin bir öneme sahiptir.
2-5 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde, sanat ve teknolojiyi bir araya getiren bu benzersiz etkinliği kaçırmayın!
Çankaya Belediyesi nisan ayı etkinlikleri kapsamında Yıkılmış kentin öyküsü Bir Antakya Anlatısı izleyicilerden büyük ilgi gördü.
Dubai Gelecek Vakfı tarafından kurulan ve 22 Şubat 2022'de açılan müze, bilim ve teknolojiyi toplumların önümüzdeki yıllarda nasıl evrimleştireceği üzerine odaklanıyor.